Hakkımızda

Fistaş Fantazi İplik San. ve Tic. A.Ş.

1986 yılından bu yana faaliyet gösteren Fistaş A.Ş. 4 adet fabrikasında, 65.000 m2 kapalı alan üzerinde yüzlerce çalışanıyla, tekstil sektörünün dokuma, ev tekstili, kadın kumaşı, erkek kumaşı, düz örgü, yuvarlak örgü, el örgü, çorap iplikleri , Chenill(Şönil), Halı ve Halı iplikleri v.b. gibi tüm kullanım alanları için fantazi ve klasik iplikler üretmektedir.Günlük yaklaşık 40.000kg kapasitesindeki üretimimiz içinde 8000’in üzerinde farklı ürün bulunmaktadır:


Nm 1 - Nm 70 arasinda degisik kalinliklarda 100% yün, yıkanabilir yün, yün/viskoz, yün/ipek, yün/tiftik, yün/alpaca, yün/kaşmir, yün/akrilik, yün/polyester, yün/polyamide ve diğer elyafların değişik oranlarda karışımları. Nm 4 - Nm 50 arasinda degisik kalinliklarda yün/PBT, yün/elasthan, yün /polyamide, yün/akrilik/PBT, yün/akrilik/elasthan, yün/akrilik/polyamide, akrilik/PBT, akrilik/elasthan, akrilik/polyamide ve bunların viscose, polyester gibi diğer elyaflarla karışımlarında, yapılan core-spun (çekirdekli) iplikler.


Nm 2 – Nm 36 aralığında siro*-spun (çift renkli) iplikler. Nm 1 – Nm 70 aralığında her turlu karisimdan melanj, jaspe, ve degrede boyama (space-dye) gibi çok renkli elyaf boyama teknikleri kullanılarak üretilmiş, tow’dan boyalı , topstan boyalı ve iplikten boyalı çok renkli HB (high-bulk) ve relax iplikler. Nm 1 - Nm 30 araliginda her türlü karışımdan tek, çift ya da daha fazla katlı fantazi iplikler.


+

Müşteri Memnuniyeti

+

Farklı Ürün

+

Günlük Kapasite

+

Çalışan Sayısı

<